Rynek energii, szczególnie paneli słonecznych, był niemal całkowicie zdominowany przez REC Solar Panels. Z drugiej strony LG również nie pozostaje daleko w tyle. Panele słoneczne Q Cells i REC są mocne, mają długi okres gwarancji, wytwarzają dużo energii, działają dobrze i mają wiele innych cech. Teraz pytanie brzmi, czy panele słoneczne REC czy LG są lepsze? Aby poznać rozwiązanie i istotne fakty dotyczące różnic między panelami słonecznymi REC i LG, przeczytaj bloga.

Przegląd paneli słonecznych REC i LG

23 stycznia panele słoneczne rec vs lg - które są lepszeZanim zaczniesz poznawać różnice między panelami słonecznymi REC a LG, zapoznaj się z historią obu firm i ich rolą na tym rynku. REC jest pionierem w branży solarnej i czołowym twórcą technologii fotowoltaicznej. Najnowocześniejsze panele z serii Alpha, które wykorzystują wysokowydajne ogniwa heterozłączowe, podniosły REC do tego samego poziomu co najlepsi producenci na świecie i są jednymi z najskuteczniejszych paneli słonecznych obecnie dostępnych na rynku. Bardziej przystępne cenowo panele słoneczne REC Twinpeak i N-peak oferują doskonałą wartość na zaciekle konkurencyjnym rynku energii słonecznej i są objęte ponadprzeciętnymi 25-letnimi gwarancjami wydajności oprócz 20-letniej gwarancji produktu.

Dzięki bogatemu doświadczeniu w produkcji paneli słonecznych, firma LG jest uznawana za lidera w tej dziedzinie i ugruntowała swoją pozycję producenta jednych z najwyższej jakości i najwydajniejszych paneli słonecznych na świecie. W znanych panelach Neon R, Neon 2 i nowym Neon H, LG wykorzystuje droższe, wysokiej jakości ogniwa krzemowe typu N niż większość innych producentów, co zwiększa wydajność i wydłuża żywotność poprzez znaczne ograniczenie degradacji LID (indukowanej światłem).

Wydajność paneli słonecznych REC vs LG

Fraza wydajność panelu słonecznego opisuje, jak skutecznie panel słoneczny pochłania światło słoneczne i przekształca je w użyteczną energię. Panel słoneczny o wyższej wydajności wygeneruje więcej energii niż panel o niższej wydajności tej samej wielkości w tych samych okolicznościach. Z tego powodu zazwyczaj preferowana jest wyższa ocena wydajności. Teraz poznajmy wydajność paneli słonecznych REC vs LG.

Wydajność paneli słonecznych REC

W zależności od wybranego modelu, sprawność paneli słonecznych REC będzie się różnić. Panelom słonecznym z gamy produktów REC przypisuje się współczynnik sprawności od 19.1% do 22.3% . Poniżej znajduje się podsumowanie sprawności każdego modelu REC:

Seria RECWydajność:
Alfa Czysta R20.7%-22.3%
alfa czysta21.1%-22.2%
N-Peak 2 (czarny)19.1%-20.3%
Twinpeak 4 (czarny)19.4%-20.3%

Przeczytaj także: Czym jest efektywność konwersji?

Wydajność paneli słonecznych LG

W zależności od wybranego typu paneli słonecznych LG, ich sprawność będzie się różnić. Najniższa sprawność paneli LG wynosi około 18.4% , podczas gdy najdroższe produkty fotowoltaiczne osiągają nawet 22.1%.

Seria LGWydajność:
Mono X PlusDo 19.8%
Neon HDo 20.9%
Neon 2Do 21.4%
Neon RDo 22.0%

Zobacz także: Panele słoneczne REC vs Q Cell

REC vs LG Pojemność paneli słonecznych

23 stycznia panele słoneczne rec vs lg - które są lepszePoznając panele słoneczne REC i LG, przejdźmy do poznania pojemności paneli słonecznych REC i LG.

Panel słoneczny REC

W 2019 roku firma zaprezentowała panele słoneczne Alpha Series. Według REC, był to wówczas moduł 60-ogniwowy o największej pojemności na rynku. Alpha Pure, następca Alpha, oferuje sprawność panelu do 22.2%, w następujących mocach: 385 W, 390 W, 395 W, 400 W, 405 W i 410 W. Początkowo Alpha osiągała maksymalną sprawność panelu na poziomie 21.7%.

Panele słoneczne LG

Ilekroć mowa jest o porównaniu mocy paneli słonecznych REC i LG, należy pamiętać, że dwoma głównymi producentami wysokowydajnych ogniw typu IBC lub ogniw typu N z interdigitated back contact są LG i SunPower. W tylnej części ogniw LG Neon R IBC wbudowanych jest trzydzieści szyn zbiorczych . Dzięki temu przednia część ogniwa nie ma widocznych szyn zbiorczych, a co za tym idzie, nie ma efektu zacienienia.

Moduły Neon R mogą osiągnąć imponującą sprawność na poziomie 22.0% przy mocy 380 W dzięki nowatorskiej konstrukcji wykorzystującej krzem domieszkowany jonami N o wysokiej czystości, charakteryzującej się wyjątkowo niską degradacją pod wpływem światła, zmniejszonym oporem elektrycznym i lepszą wydajnością w wysokich temperaturach.

Oto lista pojemności modeli paneli słonecznych LG:

Seria LGMoc
Mono X plusW 370
Neon HW 385
Neon 2W 370
Neon RW 380

Zobacz także: Panele słoneczne Longi kontra kanadyjskie panele słoneczne

REC vs. wydajność paneli słonecznych LG

Po roku użytkowania, wydajność zarówno paneli słonecznych REC, jak i LG spadnie o prawie 2% . Ten spadek tempa jest zgodny, a nawet lepszy niż w przypadku większości paneli. Jednakże, przez pozostały okres użytkowania obu tych paneli, ich wydajność będzie spadać w różny sposób. Rocznie, wydajność paneli REC będzie spadać o 0.25%. Z drugiej strony, wydajność paneli LG będzie spadać o 0.3% rocznie. Może się to wydawać niewielką różnicą, ale po 25 latach, wydajność paneli LG wyniesie 90.8%, co jest mniej niż 92% wydajności paneli REC. W takim scenariuszu panele REC będą miały przewagę nad panelami LG. Powinno to dać Ci głębokie zrozumienie wydajności paneli słonecznych REC w porównaniu z LG. Następnie przyjrzyjmy się przedziałowi cenowemu paneli słonecznych REC w porównaniu z LG.

Przeczytaj także: Jaka jest średnia dzienna wydajność paneli słonecznych?

REC vs LG Panele słoneczne Zakres cen

Porównując przedziały cenowe paneli słonecznych REC i LG, należy pamiętać, że większość systemów fotowoltaicznych REC to dobra oferta na rynku domowych instalacji fotowoltaicznych, ponieważ ich cena zwykle waha się od 2.32 do 3.10 USD za wat.

Porównując ceny paneli słonecznych REC i LG, okazuje się, że cena systemów LG zazwyczaj mieści się w przedziale od 2.46 do 3.38 USD za wat.

Zobacz także: Przewodnik porównawczy paneli słonecznych: Jinko vs Longi

REC kontra LG SPanele słoneczne Które są lepsze?

Więc, panele słoneczne REC czy LG, które są lepsze? Cóż, zarówno REC, jak i LG Solar tworzą panele słoneczne, które są przyjemne dla oka. Dla klientów, którzy je preferują, REC ma tę zaletę, że oferuje swoje panele w eleganckim, całkowicie czarnym wzornictwie. LG 375 ma natomiast ciemnoniebieskie ogniwa, w przeciwieństwie do czarnych ogniw REC.

Produkcja paneli REC będzie spadać o 0.25% rocznie, podczas gdy produkcja paneli LG będzie spadać o 0.3% rocznie. Chociaż może się to wydawać bardzo małą zmianą, produkcja paneli REC będzie wynosić 92% w porównaniu do 90.8% dla LG po 25 latach. W rezultacie w całym okresie eksploatacji systemu zostanie wyprodukowanych o 1.2% więcej energii, co zapewni REC znaczną przewagę.

Poniżej znajduje się szczegółowy opis porównania obu modeli:

MarkaRECLG Solar
ModelREC 375AALG375Q1C-V5
TypMonokrystalicznyMonokrystaliczny
Moc375375
Wydajność modułu21.4%21.7%
Roczny współczynnik degradacji0.25%0.3%
znamionowej mocy cieplnej92.0%90.8%
Typ gwarancji zasilaniaLiniowyLiniowy
Gwarancja na produkt25 roku25 roku
Wysokość w)67.866.9
Waga (lb)4339

Podsumowując, oczywiste jest, że wysokiej klasy panele słoneczne są świetnym wyborem dla każdego właściciela domu, a produkują je zarówno REC, jak i LG Solar. Pomimo niższej o 0.3% wydajności niż panele LG 375Q1C-V5, panele REC 375AA mają lepszy współczynnik degradacji, co prowadzi do wyższej ogólnej produkcji w okresie 25 lat. Oba panele mają doskonałe 25-letnie gwarancje, ale panele REC są objęte 25-letnią gwarancją na pracę oprócz standardowej 25-letniej gwarancji na produkt i wydajność. Tak więc w większości przypadków REC jest lepszy niż LG.

Polecane: Recenzja Ecoflow Delta Pro — czy warto?

Podziel się.
mm

Olivia angażuje się w zieloną energię i pracuje nad zapewnieniem długoterminowej zdatności naszej planety do zamieszkania. Bierze udział w ochronie środowiska poprzez recykling i unikanie plastiku jednorazowego użytku.

Zostaw odpowiedź